Co to jest depilacja bezpaskowa?

W najpopularniejszej metodzie paskowej wykorzystuje się woski miękkie o lepkiej konsystencji – dzięki temu włoski przyklejają się do paska, co pozwala – po energicznym zerwaniu – skutecznie jej usunąć. Jest to metoda profesjonalna, pod warunkiem że usługa jest wykonana prawidłowo. Warto jednak mieć świadomość jej zalet i wad. Zalety: szybkość, łatwość wykonania, skuteczność. Jej wady? Jest przeznaczona tylko do większych obszarów np. łydek. Lepkość wosku miękkiego wyklucza powtórne nałożenie wosku na to samo miejsce. Ryzyko uszkodzenia naskórka jest wówczas zbyt duże. Poza tym zabieg jest dosyć bolesny, ponieważ wosk przykleja się nie tylko do włosków, ale też do skóry.

Metody depilacji woskiem?

Metoda paskowa – stosuje się w niej miękki wosk. Metoda polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38̊ C na owłosioną skórę. Kolejnym etapem jest przyklejenie fizelinowego paska i szybkie zerwanie. Na plastrze pozostaje wosk wraz z wyrwanymi włosami. Zabieg metodą paskową stosuje się na duże partie ciała m.in. nogi, ręce i plecy.

Metoda bezpaskowa – stosuje się w niej twardy wosk. Metoda polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38̊ C na skórę owłosioną. Po nałożeniu należy odczekać kilka sekund, aby wosk zasechł, następnie energicznie zerwać. Zaletą wosku jest to, że nie klei się do skóry tylko do włosów przez co jest mniej odczuwalny ból. Zabieg metodą bezpaskową stosuje się na wrażliwe partie ciała m.in. na pachy i bikini.

Metoda bezpaskowa, tzw. stripless, została stworzona specjalnie do depilacji małych i delikatnych obszarów – tam, gdzie włos ma mocną strukturę i jest głęboko osadzony, a skóra jest cienka i delikatna (przede wszystkim bikini i pachy). Woski bezpaskowe Depilève nie przyklejają się do skóry (tylko do samych włosków!), co w razie potrzeby pozwala na kilkakrotne powtórzenie depilacji w tym samym miejscu. Dowolność w zakresie regulacji wielkości nałożonej łatki wosku (aplikuje się go drewnianą szpatułką) pozwala dotrzeć do okolic trudnodostępnych. Istotna jest również temperatura wosków (42 stopni C) – dzięki temu skóra rozgrzewa się, rozszerzając ujścia mieszków włosowych, co ułatwia skuteczne wyrwanie włosów, a sam zabieg jest bardziej komfortowy i niebolesny!

Woski Depilève, w odróżnieniu od innych wosków na rynku, mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent (70%) żywicy z najlepszego gatunku sosny, co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Dodatek wyciągów roślinnych z azulenu, lawendy, masła karite, oliwy z oliwek i innych cennych składników powoduje, że depilację Depilève można dopasować indywidualnie do potrzeb nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skóry. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm).

Podczas depilacji ważny jest odpowiedni nacisk przy nakładaniu wosku na skórę. Im „mocniej” nakładany jest wosk, tym lepiej włos wtapia się w jego strukturę, dzięki czemu skutecznie zostanie potem wyrwany – często z całą cebulką i częścią zarodków. Dlatego właśnie metodę bezpaskową uznaje się za najskuteczniejszą.

Golenie polega na ścięciu łodygi włosa bez naruszenia cebulki. Powoduje to, że włosy szybko odrastają i są widoczne. Na drugi dzień włosy stają się grube, gęste i ciemne. Metody tej nie stosuje się u kobiet na twarzy.

Depilacja woskiem to metoda usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy ciepłego wosku. Podczas zabiegu usuwa się łodygę włosa wraz z cebulką, dzięki czemu efekt jest znacznie dłuższy niż po goleniu. Kolejny zabieg należy wykonać po około 4 tygodniach. Dużą zaletą depilacji woskiem, jest to że włosy po zabiegu odrastają rzadsze, jaśniejsze i delikatniejsze.

Włosy usuwane systematycznie ulegają osłabienie i przerzedzeniu. Włosy często są jaśniejsze, cieńsze i delikatniejsze, a skóra pozostaje gładka. Dodatkowym atutem jest to, że na skórze nie ma widocznych czarnych prześwitujących cebulek jak po goleniu.

Depilacja bezpaskowa łączy w sobie zalety tradycyjnej depilacji naturalnym woskiem z nową, rewolucyjną formułą Film Wax. Nałożenie warstwy gorącego wosku umożliwia usuniecie włosa razem z cebulką, bez ryzyka wystąpienia podrażnień skóry.

Metodę tę zaleca się do precyzyjnego depilowania intymnych i szczególnie podatnych na podrażnienia miejsc (cera naczyniowa, okolice bikini, pachy, nad górną wargą).