Jak się zdrowo wyspać

Ciepła, puszysta i miękka kołdra i poduszka to gwarancja zdrowego i wygodnego snu, który jest nie tylko naszą podstawową potrzebą, ale i czynnością, na której spędzamy niemal połowę życia.

Zdrowy sen to podstawa egzystencji człowieka. Każdy wie doskonale, że życie bez snu jest niemożliwe i po raptem kilku dobach bez odpoczynku wiele osób, prócz zwykłego zmęczenia, odczuwa też ból, zawroty głowy, a nawet halucynacje. Osoby cierpiące na chroniczną bezsenność dwoją się i troją, aby zdiagnozować przyczyny swej choroby, gdyż ich codzienność staje się nie do zniesienia. Higieniczny, zdrowy sen pomaga natomiast człowiekowi zregenerować siły i sprawia, że na co dzień czuje się on doskonale, jest pełen sił, energii i chęci do działania.

Za jakość naszego snu, prócz wewnętrznych uwarunkowań organizmu, w głównej mierze odpowiada otoczenie. Odpowiednia temperatura pomieszczenia, luźna, ciepła odzież, wygodny materac czy wreszcie wysokiej klasy zdrowa, oddychająca pościel to najistotniejsze elementy, które należy wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy, aby nic nie zakłóciło nam zdrowego i spokojnego snu.

Stare polskie przysłowie prawi „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Prócz wielu przenośni można je zinterpretować także dosłownie, kładąc szczególny nacisk na dobór zdrowej i oddychającej pościeli dla naszego snu.

Pamiętaj, aby ścieląc łóżko, poduszki i kołdry wstrząsnąć, by zachować sprężystość wsadu i równomierne wypełnienie. Trzeba je też wietrzyć, zwłaszcza puchowe – najlepiej w chłodne, suche, a nawet mroźne dni (w temp. poniżej 15°C roztocza kurzu przestają się rozmnażać, a w -18°C giną), z dala od słońca (powoduje wykruszanie się puchu i pierza). Poduszki i kołdry należy prać zgodnie z zaleceniami producenta, wtedy nie zmienią swoich właściwości. Wyroby z wypełnieniem sztucznym można prać w pralce w temp. 40-60°C, a niektóre antyalergiczne nawet w 90°C. Wyroby wełniane należy prać ręcznie w temp. do 30°C, następnie pozostawić do swobodnego odcieknięcia, a potem rozwiesić w zacienionym i przewiewnym miejscu. Poduszki powinno się wymieniać co 5 lat, kołdry – co 5-10 lat.

Jeżeli marzy Ci się spokojny, wspaniały i zdrowy sen w pościeli najlepszej jakości, rozważ koniecznie zakup pościeli Andropol. Pościel satynowa Andropol to produkt najwyższej jakości, zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jest elegancka, modna, nadaje sypialni niesamowitego charakteru, a śpiące w niej osoby nastraja optymistycznie do realizacji zadań następnego dnia. Niezwykła trwałość pościeli satynowej Andropol gwarantuje możliwość korzystania z niej przez wiele lat, bowiem materiał, z którego powstała tkanina to naturalna, niezwykle wytrzymała bawełna. Andropol pościel kupisz w sklepie internetowym www.fedo.pl .